27 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanan 2018/202 sayılı kararname ile Kütahya Valiliğine atanan Vali Sayın Dr. Ömer TORAMAN İlçemize ziyaret gerçekleştirerek Kaymakam Hasan ÇİÇEK ve ilçe protokol üyeleri ile bir araya geldi.
        Vali TORAMAN’ ı, Kaymakam ÇİÇEK ile birlikte, protokol üyeleri, il genel meclis üyeleri ve daire müdürleri karşıladı.
        Karşılama heyeti ile tek tek tokalaşıp, tanışan Vali TORAMAN, daha sonra Kaymakamlık Makamına geçti ve Kaymakam Hasan ÇİÇEK’ ten ilçenin genel durumu, tarihi, coğrafi özellikleri, nüfus, ulaşım ve alt yapısı, eğitim, sağlık, ekonomik, turizm, tarım ve hayvancılık ile asayiş konularında, ayrıca da yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında geniş kapsamlı bir bilgi aldı.
       Daha sonra Emet Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali TORAMAN, ziyaretin hemen ardından ilçe merkezinde ikamet eden Şehit Jandarma Komando Adem ÇAĞLAYAN’ ın ailesini ziyaret etti. Şehitlerin emanet olarak bıraktıkları ailelerinin her zaman yanında olduklarını belirten Vali Dr. Ömer TORAMAN, “ Fırsat buldukça şehitlerimizin ailelerini ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Amacımız devletimizin ve milletimizin yanınızda olduğunu hissettirmek. Vatana canını feda eden evlatlar yetiştirmişsiniz. Sizler, şehitlerimizin bizlere emanetlerisiniz “ dedi.  ÇAĞLAYAN ailesi, Vali TORAMAN’ ın ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
         Kaymakam Hasan ÇİÇEK’ in eşlik ettiği Vali TORAMAN’ ın ziyaretlerinin son durağı Emet Bor İşletme Müdürlüğü oldu.  Önce Vali Dr. Ömer TORAMAN’ a İşletme Müdürü Osman ZENGİN tarafından brifing verildi. Daha sonra maden sahasını, fabrikayı ve tesisleri gezen ve incelemelerde bulunan Vali TORAMAN fabrikada çalışan işçilerle bir süre sohbet etti.